Jak uprawiać sadzonki róż by wyrosły z nich piękne krzewy?

pnące się po domu róże

Jednych zachwycają bardziej, innych mniej, ale chyba nikt nie powie, że róże nie są pięknymi i wyjątkowymi kwiatami. Można je kochać za dostojne kwiaty, a można za zapach, który kojarzy się ze szczęściem i miłością. Spadające na wietrze z krzewów płatki róż, to także niesamowity widok. Większości z nas nie zrażają nawet pokryte kolcami łodygi krzewów i wszyscy mając ogrody, chętnie kupujemy do nich sadzonki róż.

Symbolika barw róż

Barwy róż mają też swoją symbolikę. Choć róże na ogół każdej osobie kojarzą się pewnie z miłością, czerwone dla przykładu często wręczamy swoim wybrankom w walentynki, to jednak warto też wiedzieć, że o ile białe kwiaty oznaczają pełną szczęścia miłość, o tyle już żółte są symbolem przyjaźni. Dobrze mieć w tym rozeznanie kupując bukiet swojej ukochanej.

Wybieramy sadzonki róż

Róże to dla jednych bukiety lub kwiat solo, a dla innych przede wszystkim krzewy ogrodowe. Zatem nie tylko do kwiaciarni się po te kwiaty wybieramy. Sadzonki róż kupować można w wielu miejscach, lecz najlepszej klasy okazy dostaniemy w tzw. szkółce róż. Miejsce to specjalizuje się właśnie w produkcji sadzonek, oferując je często samodzielnie czy przez pośredników.

Jedną z najbardziej popularnych w południowej części kraju szkółek tego rodzaju, jest szkółka róż Hyżowie. Produkowane w niej sadzonki róż da się kupić również online – w ich sklepie internetowym. Gospodarstw ogrodniczych zajmujących się różami jest oczywiście w kraju dużo więcej. Dobrze więc rozejrzeć się za takim miejscem, planując zakup kolejnych krzewów do ogrodu.

Jakie krzewy znajdziemy w szkółkach róż?

Miejsca te charakteryzują się szeroki, by nie powiedzieć bardzo szerokim, asortymentem róż. Znajdziemy w nich róże pnące (będą pięły się w górę po stworzonej dla nich konstrukcji, po płocie czy po elewacji domu), róże miniaturowe (donica, skrzynia balkonowa czy skalnik, to miejsca gdzie będzie im dobrze), róże rabatowe (wprost idealne do obsadzenia rabaty) oraz róże wielokwiatowe (cięte będą świetne do wazonu). Szkółka róż to zapewne najbardziej odpowiednie miejsce, by dokupić sadzonki róż do ogrodu i urządzić go pełnym tych cudownych krzewów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *