Koszt zamówienia przypinek metalowych z własnym nadrukiem

przypinki metalowe na zamowienie z dowolnym nadrukiem

Przypinki to gadżety promocyjne, na które decyduje się niemała liczba reklamobiorców. Dlaczego przypinki metalowe na zamówienie mają takie wzięcie? Co umożliwiają? Jaki jest koszt takiej plakietki z własnym nadrukiem? Postaram się to wszystko nieco przybliżyć w tym tekście.

Niełatwe ekonomicznie czasy, do których w ogromnym stopniu przyczyniła się pandemia, zmusiły firmy do zaciśnięcia pasa i cięcia kosztów. Marketing często jest jednym z działów, na których chcą one zredukować koszty i z tego względu zaobserwować można zwiększone zainteresowanie tańszymi formami reklamy, a tymi zdecydowanie są przypinki.

Gadżety te od lat wykorzystywane są do promocji działalności, dlatego że się w tym zadaniu dobrze sprawdzają, a już szczególnie w młodych grupach docelowych, ale też właśnie z powodu niewygórowanych kosztów. Stawiając na małe przypinki metalowe na zamówienie można spodziewać się kosztów nawet znacznie poniżej złotówki za sztukę. Ceny jednostkowe tych przedmiotów reklamowych zależą od kliku czynników, wśród których wymienić trzeba:

  • komponenty z jakich produkowana jest przypinka,
  • wielkość przypinki (dostępnych jest przynajmniej kilka średnic, a najpopularniejsze to 25mm, 38mm, 50mm czy 59mm),
  • rozmiaru zamówienia (zamówienie rzędu 100 sztuk czy 5000 sztuk będzie mocno różniło się kosztem jednostkowym),
  • kształtu przypinki (okrągłe są tańsze niż przypinki w innych kształtach),
  • rodzaju zapięcia (za przypinki z agrafką zapłacimy mniej niż za zapinane na magnes lub inną formę zapięcia).

Jak kształtują się ceny za przypinki metalowe na zamówienie postanowiłem sprawdzić w cenniku jednego z lepszych producentów, a mianowicie firmy Buttonfly. Na dzień dzisiejszy wychodzi, że najtaniej zapłacimy 0,47 zł za sztukę, decydując się na gadżet o średnicy 25mm, zapinany na agrafkę i przy zamówieniu na poziomie 10tys. sztuk. Identyczna przypinka zamówiona w liczbie 1tys. sztuk to już koszt 0,72 zł za sztukę. A inne rozmiary? Proszę bardzo. Przypinki na agrafce o wymiarze 59mm i wielkości zamówienia 10tys. sztuk, to cena jednostkowa 0,59 zł, a przy zamówieniu na poziomie 1tys. sztuk 0,85 zł.

Idąc dalej, sprawdziłem też koszt przypinek montowanych na magnesie. Biorąc je w tej firmie za gadżet zapinany na pojedynczym magnesie trzeba dopłacić 0,80 zł za sztukę w stosunku do przypinki montowanej na agrafce, a zapinany na podwójnym magnesie 1,10 zł więcej niż w przypadku agrafki. Co więcej, producent informuje, że w przypadku zamówienia większego rzędu niż 10tys. sztuk cena jest jeszcze niższa, a ustala się ją indywidualnie z klientem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *