Jak wybrać idealną suknię ślubną

Oczy wszystkich gości podczas wesela są zwrócone na Parę Młodą. Dlatego poszukiwania sukni ślubnej rozpoczynają się z reguły nawet na rok przed planowanym weselem. Przyszłe Panny Młode odwiedzają salony ślubne, zbierają wymarzone projekty sukienek ślubnych i w głowie rozważają tysiące opcji tak, by w dniu ślubu wyglądać olśniewająco. Nic dziwnego, że temat poszukiwania idealnej sukni ślubnej jest bardzo często poruszany w rozmowach, na forach ślubnych, a przyszłe Panny Młode spędzają godziny na oglądaniu projektów i szukaniu inspiracji.

Dlaczego warto odwiedzić salony ślubne na rok przed weselem?

Salony ślubne pracują w systemie zapisów po to, aby przyszła panna młoda mogła spokojnie obejrzeć i przymierzyć wymarzone suknie ślubne. Jeśli zostawimy ten proces na ostatnią chwilę może okazać się, że „nasz” salon nie ma już terminów, w których można przymierzyć suknie. Ponadto rzadko kiedy suknie ślubne dostępne są we wszystkich rozmiarach. Najczęściej jest to jeden pokazowy model, a projekty sukienek ślubnych są dopasowywane do konkretnej Panny Młodej. Jeśli wybierzesz się do salonu zbyt późno może okazać się, że nie ma wymarzonej sukni w Twoim rozmiarze, a szwalnia nie zdąży przygotować jej do terminu ślubu. Wtedy pozostanie wyłącznie wybór sukni z tych, które są dostępne w salonie od ręki – a może okazać się, że wśród nich nie ma tej wymarzonej.

Od czego zacząć, wybierając ?

Przede wszystkim warto przygotować projekty sukienek ślubnych, które nam się podobają, aby ułatwić obsłudze salonu przygotowanie nam sukni w zbliżonym stylu. Ważne, aby podczas przymiarki mieć otwartą głowę. Nasz wymarzony model może okazać się zupełnie niepasujący do sylwetki. Obsługa salonu bardzo często ma wiedzę i doświadczenie, aby wskazać model, który zatuszuje niedoskonałości figury i uwydatni jej najlepsze cechy. Warto zapytać o fachową poradę i dobór odpowiedniej sukni. Nie zawsze to, co nam się podoba na zdjęciach, będzie dobrze wyglądało w rzeczywistości.
Zdarza się, że suknia jest „prawie idealna”, ale brakuje jej czegoś, co spodobało się nam w innej sukni. Niektóre salony ślubne oferują możliwość łączenia różnych modeli w jeden. Przed wizytą w salonie zapytaj o taką możliwość. Dzięki temu będziesz wiedziała, że możesz zrealizować swoje własne projekty sukienek ślubnych.
Zwróć uwagę na wygodę sukienki – jeśli planujesz w niej przetańczyć całą noc, powinnaś móc w niej swobodnie się poruszać. Zobacz czy suknia na przykład nie jest zbyt ciężka, nie uwiera lub nie krępuje ruchów.

Czy można zaoszczędzić na sukni ślubnej?

Oczywiście! Salony ślubne często oferują atrakcyjne ceny podczas zmiany kolekcji. Dlatego warto śledzić informacje w wybranym salonie, aby udać się do niego w okresie wyprzedaży. Niektóre salony posiadają outlety. Trafiają do nich suknie ślubne z poprzednich sezonów lub z niewielkimi wadami. Ich cena może być nawet kilkukrotnie niższa niż pierwotna. Minusem jest to, że nasz wybór jest ograniczony do tego, co jest dostępne w salonie, co najwyżej z niewielkim dopasowaniem do sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *