Jakie roboty ziemne przed rozpoczęciem budowy?

usługi koparką

Pierwsze na placu budowy muszą odbyć się roboty ziemne, a po ich zakończeniu będzie można rozpocząć budowę wymarzonego domu. W tym celu zamawiamy koparkę i zlecamy wykonanie wszelkich czynności związanych z przygotowaniem terenu pod budowę.

Czy wyburzanie budynków jest konieczne?

Budowle, które stoją na naszym placu i stanowią zagrożenie swoim stanem technicznym, należy potraktować jako rudery, których powinniśmy się pozbyć z placu budowy. Działka musi być idealnie przygotowana pod budowę nowego domu. Nie może na niej być nic, co przy budowie by przeszkadzało. Czasami będzie to także oczyszczenie terenu z drzew, krzewów i innych zbędnych rzeczy.

POLECAMY: profesjonalne usługi koparką Kraków – Wykopy LitBud

Czy usługi koparką wykonają wszystkie ziemne roboty?

Koparka to bardzo dobry sprzęt, pomocny przy czyszczeniu placu pod zabudowę. Doskonale poradzi sobie z usuwaniem zbędnych drzew, konarów i wyburzy niepotrzebne mury. Mocna łyżka wyrwie korzenie drzew i przerzuci je wraz z gruzem po budynkach na ciężarówkę, która wszystko wywiezie na wysypisko.

Kogo wynająć do wykopania dołów pod fundamenty?

Koparka wykopie doły pod fundamenty. Ta sama, która robiła czystkę na placu. Ten niezawodny ciężki sprzęt sprawdzi się w wielu sytuacjach na budowie i śmiało możemy na nim polegać.
Sprawdźmy tylko, czy wynajęty kierowca ma wszystkie uprawnienia do prowadzenia koparki. To bardzo istotne, gdyż tylko wówczas będziemy pewni, iż wszystkie roboty zostaną wykonane w pełni profesjonalnie i bezpiecznie. Bezpieczeństwo na budowie to podstawa.

Dobry operator koparki nie zawadzi uniesioną łyżką o kable wysokiego napięcia, rozciągniętych na słupach tuż przy płocie. Zadba też o to, by wykopane doły pod fundamenty były zgodne z planem na rysunku technicznym.

Gdyż wbrew pozorom, operowanie koparką dla niedoświadczonego kierowcy może okazać się czarną magią i zlecenie nie zostanie poprawnie wykonane. Postawmy na doświadczonych operatorów koparki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *