Kredyty – co warto o nich wiedzieć?

kredyt na własny dom

Nie każdą osobę stać na to, żeby sobie kupić różne dobra materialne za gotówkę. Szczególnie, jeśli są to produkty kupowane za większą sumę pieniędzy, typu samochód lub większe urządzenia gospodarstwa domowego, czy nawet nieruchomości. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem są kredyty, które otrzymamy w różnych instytucjach świadczących usługi finansowe.

Oczywiście to, jaką sumę kredytu otrzymamy zależy od naszym zarobków i ich wysokości, a także innych źródeł dochodu lub świadczeń socjalnych. Im więcej mamy, tym większą sumę możemy dostać. Jeszcze jednym czynnikiem wpływającym na wysokość możliwego do otrzymania kredytu jest wiek osoby zaciągającej zobowiązanie. Starsze osoby nie mają co liczyć na kwotę równie wysoką co młodsze, a wynika to z faktu, że kredyt otrzymają z krótszym okresem spłaty, co automatycznie będzie wiązało się z niższą kwotą całego otrzymanego kredytu.

Kredyt hipoteczny – najważniejsze informacje

O ten rodzaj pożyczki możemy się starać na takie dobra jak mieszkanie, dom, działka lub remont. Suma kredytu i jego oprocentowanie będzie inne w różnych bankach. To ile będziemy chcieli pieniędzy zależy oczywiście od naszych własnych potrzeb. Najważniejsze to przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku o kredyt, zapoznać się z różnymi ofertami, tak, żeby wybrać najlepszą dostępną na rynku. Tutaj przydać się może doradca finansowy, który zna wiele szczegółów dotyczących kredytów, w tym kredytów hipotecznych.

Doradca finansowy szybko i co ważne poprawnie oceni oraz przeanalizuje oferty, doradzając klientowi najlepszy z nich. Jak wiadomo decyzja o wyborze danej oferty kredytowej powinna być przemyślana i jak najbardziej korzystna dla konsumenta, a w tym idealnie sprawdzi się właśnie doradca.

Biorąc kredyty ważne jest to, żeby pod uwagę wziąć czas spłaty, RRSO oraz wielkość prowizji. Kredyty i mam tutaj na myśli zarówno kredyt gotówkowy jak też kredyt hipoteczny są dla ludzi, ale warto brać je z głową i z pomocą doradcy finansowego.

Sięgnij po fachową pomoc: Doradca Finansowy www.MonikaRytel.pl – Kredyty Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *