Bożonarodzeniowe ciasta

pierniczkowe serduszka

Boże Narodzenie to jedno z największych Świąt Chrześcijańskich. Upamiętnia narodzenie Pana Jezusa, Syna Bożego narodzonego z Najświętszej Maryi Panny. Do Świat Bożego Narodzenia ludzie przygotowują się już cały Adwent, który jest okresem oczekiwania a narodzenie Bożego Syna.

Na długo przed tym wspaniałym czasem gospodynie przeglądają zgromadzone przepisy na ciasta na Boże Narodzenie. Bo wiadomo, że na stole wigilijnym i na stole świątecznym nie może niczego zabraknąć. A powszechnie wiadomo, że najsmaczniejsze są własne wypieki. Ciasta na Boże Narodzenie dziś można kupić na każdym kroku, bo są nie tylko w cukierniach, lecz również we wszystkich sklepach małych i dużych. Ciasto znajduje się nie tylko na stole świątecznym, lecz również na stole wigilijnym. Ciastem podawanym podczas wigilii jest zazwyczaj makowiec lub strucla z nadzieniem owocowym. Lecz podczas Świat Bożego Narodzenia na stołach nie brak przeróżnych ciast, ciastek własnoręcznie wykonanych, a nawet tortu.

Jakie ciasta pojawiają się na polskim świątecznym stole? Absolutnym niezbędnikiem jest makowiec, sernik i szarlotka. Na stołach pojawiają się też ciasta z kremem, jak na przykład karpatka, napoleonka, stefanki oraz ciasta suche, jak keks, piernik, czy babka cytrynowa. Przepisy na Boże Narodzenie obejmują także ciasta, które są kruche posypywane grubym cukrem, jak i ciasta lukrowane z kolorową posypką. Ciasta na Boże Narodzenie mogą być różnorodne. Niektóre osoby rezygnują z części ciast na rzecz tortu, na przykład makowego lub owocowego. Jeden i drugi rodzaj tortu jest wyjątkowy.

Tort makowy jest bardzo pyszny i nieczęsto spotykany na stołach i na pewno ucieszy smakoszy. Lecz jest nieco kaloryczny z powodu słodkiej masy i maku. Natomiast tort owocowy ucieszy dzieci, jak i osoby dbające o prawidłową wagę ciała, bo jest mniej kaloryczny od innych rodzajów tortów, ze względu na dużą zawartość owoców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *